Що купити до школи: чек-ліст + поради для батьків
Опубліковано 05 Серпень 2022 о 10:00
Блог Діти в місті Вінниця > Що купити до школи: чек-ліст + поради для батьків
Photo: Freepik
Стільки всього потрібно придбати майбутньому школяреві. Як нічого не впустити, і зібрати все необхідне? На чому варто економити, а що краще придбати якісне?
«Діти в місті» вирішили допомогти батькам розібратись, і зібрали для вас список всього необхідного, що потрібно купити напередодні вересня.
Рюкзак і до рюкзаку
Головна річ, на якій не варто економити – це рюкзак. Він напряму впливає на поставу і здоров’я дитини, тому має бути якісним.
- з ортопедичною спинкою;
- з укріпленим дном;
- водонепроникний;
- зі світловідбивними елементами;
- з широкими лямками (не менше 5 см), відстань між лямками у місці кріплення – 4 см;
- вага порожнього – не більше 1,2 кг, вага повного – не більше 10-12% ваги дитини.
Звичайно, такий рюкзак не коштуватиме дешево. Але не купуйте абищо. Якщо не вписуєтесь в бюджет, краще пошукайте вживаний на популярних сайтах з оголошеннями. Там, зазвичай, можна знайти речі у хорошій якості і за доступнішою ціною.
Photo: Freepik
Чим наповнити рюкзак:
- Зошити у клітинку 10 шт.
- Зошити у косу лінію 10 шт.
- Обкладинки для зошитів.
- Обкладинки для підручників.
- Закладки для книжок – не обов’язково, можна долучити дитину до творчості і зробити самим.
- Папка для зошитів.
- Лічильний матеріал.
- Підставка для підручників.
- Папка-швидкозшивач для файлів.
Читайте також: Шкільні портфелі: 10 порад як вибрати ідеальний ранець для першокласника
Пенал і до пеналу
Батьки часто обирають красивущі і яскраві пенали для дітей. І це не завжди правильне рішення. Пенал має бути невеликим і зручним. Ідеальний варіант – пенал, куди вміщується тільки необхідне. Таким чином, він буде корисним, не займатиме багато місця на парті й не відволікатиме дитину під час навчання.
Хороший варіант – пенал із застібкою-блискавкою з якісного текстилю або невеличка книжечка з гумовими тримачами.
Вміст пенала:
- Сині кулькові ручки з ковпачками.
- Простий олівець – обирайте олівець середньої м’якості (НВ), але не найдешевший. Їх легше стирати й вони менше ламатимуться.
- Лінійка – надайте перевагу металевій або дерев’яній лінійці, пластикові розмазують олівець по паперу.
- Точилка – дешеві точилки ламають олівці, а не точать. Обирайте по якості леза, спробуйте прямо в магазині, як вона точить.
- Гумка для стирання. Кольорові гумки погано стирають графіт. А от білі – найкращий варіант, вони добре стирають і не відволікатимуть дитину. В крайньому разі, візьміть дві: білу – для стирання, веселу – для душі.
Photo: Freepik
Для творчості
Альбом для малювання – середньої товщини, краще, якщо з перфорованими аркушами або на пружинці, щоб можна було вирвати аркуш, якщо роботи дитини братимуть участь у виставках.
Кольорові олівці – не беріть палітру зі 100 різних кольорів. Повірте, дитині вистачить і 12-20. Обирайте м’які, вони краще віддають колір і менше продавлюють папір.
Фломастери.
Акварельні фарби або гуаш – через низьку якість сучасних акварельних фарб, краще надати перевагу гуаші.
Пензлики – 1 для клею і 2-3 різної товщини для фарб. Також не варто брати найдешевші, бо з них швидко вилізе ворс. Але й витрачатися на дорогі з натуральним ворсом також не варто. Хіба що ваша дитина ходитиме на додаткові заняття з малювання.
Стакан-непроливайка.
Кольоровий папір та картон – варто брати такі, які не скріплені між собою ані скобами, ані якимось іншим чином.
Клей – маленька пляшечка ПВА + клей-олівець. Діти працюють з різними матеріалами, і одного може бути недостатньо.
Ножиці. Найліпше рішення – це домовитися з вчителем, щоб закупити однакові ножиці для всіх і зберігати їх у класі. При необхідності вчитель сам видаватиме дітям інструмент. Таким чином можна уникнути травмування і нестримного бажання дитини порізати все, що трапиться під руку.
Пластилін, дошка та стеки – дешевий пластилін зазвичай твердий і має бліді кольори. Краще взяти невелику палітру з м’яким яскравим пластиліном. А от дошку можна взяти найдешевшу, головне, щоб вона не була кривою, та й те – не критично.
Для тих, чиї діти продовжать дистанційне навчання, буде корисною наша стаття: Як правильно облаштувати робоче місце школяра: практичні поради