Хто такий Зевс та чому його постать важлива і сьогодні


Опубліковано 24 Січень 2023 о 12:00

Блог Діти в місті Вінниця >  Оглядові статті >  Хто такий Зевс та чому його постать важлива і сьогодні


Хто такий Зевс та чому його постать важлива і сьогодні

Photo: Freepik


Зевс є однією з найвідоміших фігур грецької міфології, і його вплив можна побачити в багатьох аспектах західної культури, від мистецтва та літератури до філософії та релігії. Цар богів є фігурою, яка продовжує бути присутньою в сучасному світі через різні форми мистецтва та ЗМІ.


Сайт про Зевса https://whoiszeus.com.ua/ розповідає про особливості персонажа, його історію та поширення в масовій культурі до сьогоднішнього дня.


Одним із способів присутності Зевса в сучасному світі є зображення. У мистецтві Зевса часто зображують у вигляді могутнього бородатого чоловіка з грімницею в руці. Цей образ став культовим і часто використовується в сучасному мистецтві як символ сили та влади. Крім того, Зевс часто зустрічається у фільмах, телешоу та відеоіграх, де він зображується як грізний персонаж із божественною силою.

Образи Зевса присутні і в побуті. Наприклад, символ громовержця Зевса часто використовується в логотипах і брендингу для компаній, які хочуть передати відчуття влади. Крім того, статуї Зевса можна побачити в громадських місцях, таких як парки та сквери, що ще більше підкріплює його образ сильної та могутньої фігури.


Трохи історії


У грецькій міфології Зевс – цар богів і володар неба, грому та блискавки. Він є сином титанів Кроноса і Реї та вважається наймогутнішим з усіх богів.

Відповідно до грецької міфології, Кронос, правитель титанів, боявся, що хтось із його дітей скине його, тому проковтнув усіх своїх дітей, щойно вони народилися. Однак Зевса врятувала його мати Рея, яка замінила його каменем, загорнутим у тканину. Зевс виховувався в таємниці на острові Крит і зрештою скинув свого батька та титанів, щоб стати правителем богів.

Зевс відомий своєю силою та владою, а також здатністю контролювати елементи природи. Він також відомий своїми численними романами та дітьми. Окрім ролі царя богів, Зевс також вважається богом справедливості та моралі. Його часто асоціюють з ідеєю долі та призначення.


Зевс у кіно


Образ Зевса використовувався в низці фільмів протягом багатьох років. Ось деякі приклади:

  • «Битва титанів» (1981) і його рімейк 2010 року, в обох з яких Зевс виступає як центральний персонаж, який бореться проти титанів і монстрів грецької міфології.
  • «Персі Джексон і олімпійці: Викрадач блискавок» (2010) заснований на популярній серії книг, і Зевс представлений як один із головних богів у сюжеті.
  • «Безсмертні» (2011) — фантастичний фільм про Зевса та інших богів грецької міфології.
  • «Гнів титанів» (2012) є продовженням «Битви титанів» і продовжує показувати Зевса як центрального героя.
  • «Зевс і Роксана» (1997) — сімейний комедійно-драматичний фільм із зображенням Зевса в образі бульдога.
  • «Геркулес» (1997), анімаційний фільм виробництва Walt Disney, також показує Зевса як одного з головних героїв.
  • «Зевс і громовержець» (2022) — анімаційний фільм про Зевса та його битву з титанами.


Фігура Зевса, будучи однією з найпопулярніших фігур грецької міфології, була показана в багатьох інших фільмах, серіалах і відеоіграх, і продовжує залишатися популярним вибором для оповідачів і режисерів.


Зевс у мистецтві


Статуї Зевса можна знайти в різних місцях світу, зокрема:

  • у багатьох музеях, таких як Британський музей у Лондоні та Метрополітен-музей у Нью-Йорку, є колекції давньогрецьких і римських статуй із зображеннями Зевса;
  • статуї Зевса були знайдені в різних археологічних пам’ятках Греції, таких як храм Зевса в Олімпії та святилище Зевса біля підніжжя гори Лікайон;
  • у деяких містах можна зустріти статуї Зевса у вигляді скульптур, фонтанів або інших видів пам’ятників. Наприклад, в Афінах є статуя Зевса на вершині Акрополя, а в Римі ви можете побачити його у Капітолійських музеях.


Варто зазначити, що вищезгадані статуї є переважно античними скульптурами, а не сучасними. У сучасному мистецтві можна зустріти Зевса в різних образах: в картинах, цифровому мистецтві та інших формах візуального мистецтва.


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук