Міжнародна акція цифрового прибирання: що це і чому варто взяти участь
Опубліковано 14 Квітень 2023 о 10:00
Блог Діти в місті Вінниця > Міжнародна акція цифрового прибирання: що це і чому варто взяти участь
Photo: Freepik
З 18 березня по 22 квітня 2023 року у світі проходить міжнародна акція цифрового прибирання під назвою "Digital Cleanup". Організація Let's do it Ukraine закликає українців приєднатися до цієї акції і разом з найбільшим екорухом країни зробити цей світ чистіше.
Цей онлайн процес прибирання доступний кожному, у кого є гаджети. «Діти в місті» розпитали Let's do it Ukraine про цю ініціативу та дізналися, як кожен з нас може допомогти навколишньому середовищу.
Кампанія «Цифрове очищення»
У Let's do it Ukraine закликали українців приєднатися до екоакції до Дня Землі, щоб врятувати нашу планету від надмірного забруднення викидами СО2 в атмосферу. Як і матеріальні забруднювачі, цифрові програми та файли також створюють відходи – невикористані, застарілі та непотрібні програми, файли і навіть веб-сторінки.
Цифрове прибирання можна проводити вдома, що у сучасних реаліях є великою перевагою. Минулого року цей формат прибирання навіть був включений у Всесвітній день прибирання. У ньому приймали участь жителі всіх областей та регіонів України.
У заході минулого року взяли участь 53 338 учасників, які разом очистили свої гаджети від 1 507 164 ГБ цифрових відходів. Таким чином вдалося вберегти довкілля від 376,791 тонн викидів в атмосферу CO2 та використання 753 582 кВт-год енергії на рік.
Читайте також: Let's do it Ukraine: екологічна ініціатива, яка змінює світ
Найпоширеніші типи цифрового сміття
За словами екоактивістів з Let's do it Ukraine, починати прибирання варто з електронної пошти, яку можна очистити від старих повідомлень, спам-листів, реклами. Також варто відписатися від непотрібної розсилки.
Далі очистіть свій телефон від програм, якими не користуєтесь, почистіть кеш та дані додатків, видаліть зайві файли, зображення, дублікати, скріншоти тощо.
На комп’ютері варто очистити історію браузера, закрити непотрібні вкладки, видалити зайві програми, фотографії, відео, почистити папку із завантаженнями. Команда Let`s do it Ukraine створила спеціальний чек-лист, щоб зробити цифрове прибирання комфортнішим.
Photo: Let's do it Ukraine
Користуйтеся підказками та ставте «✓» біля виконаних пунктів та реєструйте свій особистий результат прибирання на сайті.
Подовжуйте термін служби ваших гаджетів
Ще якихось 15 років тому ми використовували телефони виключно для дзвінків або відправки смс. Натомість зараз наші смартфони виконують роль фотоапарата, будильника, блокноту, фото- та відеоредактора та навіть особистого фітнес-тренера. І хоча телефони стали більш потужними, часто вони не витримують такого навантаження, особливо, якщо у них замало пам’яті.
Якщо зробити цифрове прибирання щоденною 10-хвилинною екозвичкою, ваш телефон, ноутбук, комп’ютер завжди буде мати достатньо вільної пам’яті та не буде перенавантажуватися. Таким чином ви зможете продовжити життя своїм гаджетам і зекономити гроші на ремонті або покупці нового.
Вплив на навколишнє середовище
Часто нам здається, що віртуальний світ гаджетів ніяк не впливає на реальне життя. Проте це не зовсім так. Усе це потребує виробництва більшої кількості електроенергії, а відповідно збільшується і кількість шкідливих викидів в атмосферу. На перший погляд - крапля в морі, проте статистика говорить зовсім про інше.
Photo: Freepik
От лише деякі підрахунки:
- На використання Інтернету припадає 3,7% глобальних викидів, що еквівалентно всьому світовому повітряному транспорту.
- Кожного року розсилається близько 62 трлн спам-листів, що потребує використання 33 млрд одиниць електроенергії і призводить до викиду 20 млн тон CO2 за рік.
- Під час надсилання мільярда спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 млн машин.
- Співробітник, який проводить 15 годин на онлайн-зустрічах з увімкненою камерою, створює 9.4 кг викидів CO2 щомісяця.
Потрібно розуміти, що цифрове прибирання – це вже наша буденність, так само як і прибирання квартири чи будинку. Ми всі маємо виховати у собі звичку щодня або щотижня чистити гаджети, пошти, хмарні сховища. До того ж, ви зможете ще й упорядкувати всі файли та документи, тоді все необхідне буде у вас під рукою, а зайве не займатиме місця.
Вам також може знадобитися наша стаття: Культура майбутнього: чому важливо навчити дітей сортувати сміття