Перше тренування на роликах: основні поради


Опубліковано 22 Вересень 2023 о 17:00

Блог Діти в місті Вінниця >  Здоров'я та спорт >  Перше тренування на роликах: основні поради


Перше тренування на роликах: основні поради

Photo: freepik.com

Роликові ковзани визнані однією з найулюбленіших активностей у вільний час. Вони не просто надають шанс весело і енергійно проводити час, але й сприяють зміцненню м'язової системи, створенню правильної постави та розвитку координації. Для тих, хто тільки робить перші кроки в цьому спорті, ми пропонуємо огляд ключових вправ для ефективного тренування.

Підготовча частина


Найперше, пам'ятайте про необхідність підготовки. Відводьте 10-15 хвилин на просту розминку:

 • присідання;
 • нахили в сторони;
 • обертання кінцівками;
 • трошки бігу на місці.


Основні вправи


Після ґрунтовної підготовки можна приступати до базових вправ:

 • Ковзання вперед та назад. Може здаватися легким, але ця вправа допоможе вам зрозуміти баланс і вчитися тримати рівновагу на роликах.
 • Зупинка. Вчитесь зупинятися впевнено і безпечно. Спочатку спробуйте гальмувати однією ногою, згодом іншою.
 • Зміна напрямку. Важливо вміти робити повороти. Розпочинайте з простих поворотів, і з часом збільшуйте їх складність.


Обравши ролики для тренувань, зверніть увагу на інтернет-магазин Rollerblade.in.ua. Тут представлений широкий асортимент якісного обладнання для новачків та досвідчених ролерів.


 • Зигзаг. Відмінний спосіб натренувати координацію. Намагайтеся об'їжджати уявні "перешкоди", створюючи зигзагоподібну траєкторію.
 • Присідання в русі. Така вправа зміцнить м'язи ніг та сідниць.
 • Стрибки. Розпочинайте з малих і з плином часу збільшуйте висоту та відстань.


Для дітей також існує чимало захоплюючих та корисних вправ. Вони не тільки отримають радість від катання, але й зміцнять свої м'язи. Купуючи дитячі ролики, зосередьтеся на якості та безпеці. Адже дитячі ролики мають бути стабільними та комфортними.


Порівняння: фітнес у залі та на роликах


Заняття у фітнес-центрі зазвичай фокусуються на певних м'язових групах і відбуваються у закритому просторі, де часто потрібно додаткове обладнання.

В той час, тренування на роликах більш різноманітні, вони комбінують аеробні та анаеробні вправи, розвивають координацію, а свіже повітря сприяє загальному благополуччю організму.

 

Поради про безпечне катання


 1. Носіть Захисне Обладнання: Основа безпеки при катанні на роликах — використання захисних касок, наколінників https://rollerblade.in.ua/zahyst-dlia-rolykiv/, налокітників та захисних рукавичок. Вони захистять вас від травм у випадку падіння.

 2. Обирайте Правильний Одяг: Вдягайтеся у світлий, комфортний одяг, який дозволяє вашому тілу дихати і не обмежує ваші рухи.

 3. Практикуйтеся в Безпечних Місцях: Обирайте для катання гладкі, рівні поверхні, де немає транспорту. Парки та спеціалізовані майданчики для роликового спорту – ідеальні місця для тренувань.

 4. Не Виходьте на Швидкість: Не катайтесь занадто швидко, особливо якщо ви новачок. Контролюйте свою швидкість, щоб завжди мати час відреагувати на непередбачені обставини.

 5. Вчитесь Правильно Падати: Навчіться правильно падати, щоб зменшити ризик травм. У випадку втрати рівноваги, намагайтеся падати на бік і кататися, а не ударитися коліном або ліктем.


Висновок


Катання на роликах – це не тільки веселе і захоплююче хобі, але й чудовий спосіб зміцнення м'язів, вдосконалення постави та розвитку координації. Важливо починати з основ і не забувати про правила безпеки та захисне обладнання, щоб насолоджуватися катанням і уникнути травм. З правильним підходом і належною підготовкою, роликові ковзани можуть стати частиною здорового та активного способу життя.

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук