Як доглядати ковдри, щоб вони не псувалися
Опубліковано 21 Серпень 2024 о 14:00
Блог Діти в місті Вінниця > Лайфхаки для батьків > Як доглядати ковдри, щоб вони не псувалися
Photo: allo.ua
Якісна, тепла і приємна на дотик ковдра коштує недешево, тому важливо правильно доглядати її, щоб не довелося повторно витрачатися на покупку вже через 2–3 роки. У статті розповідаємо, як надовго зберегти початковий зовнішній вигляд та стан ковдр у домашніх умовах.
Рекомендації щодо прання
Майже всі ковдри можна складати в пральну машину. Автоматичне прання для них навіть краще ручне: так точно знищуються всі патогенні мікроби та пилові кліщі, які зовні непомітні. Якщо йдеться про великий текстиль (наприклад, з наповнювачем з пуху або синтепону), варто використовувати містку пральну машину з достатньою кількістю кілограм корисного обсягу. Ковдри найкраще почуваються саме у просторих барабанах: там вони не збиваються та не втрачають форму. Перевантаження згубне і для самої побутової техніки, яка може просто не впоратися з віджиманням важкої мокрої речі.
Якщо ви вирішили замовити дитячі ковдри на сайті Алло, зверніть увагу на рекомендації виробника з прання. Зазвичай, такі вироби додатково слід піддавати парообробці для знищення бактерій.
Крім вибору потрібної пральної машини, дотримуйтесь таких рекомендацій:
- Вибирайте делікатний режим з урахуванням типу тканини та наповнювача. У такому разі відсутній ризик дістати зім'яту зсередини ковдру, яку вже неможливо привести в первісний вигляд.
- Віддайте перевагу рідким засобам для прання. Вони краще проникають у волокна і добре вимиваються, на відміну від сухого порошку, який часто залишає на поверхні плями.
- Для видалення зайвого з тканини використовуйте засіб для виведення плям. Потрібно попередньо обробити забруднену ділянку, а також додати трохи засобу у відсік для порошку.
Загальні рекомендації
Після прання дайте ковдрі просохнути природним шляхом. Гладити такі вироби не варто: через товсту структуру вони залишаються сухими зовні та вологими зсередини, що погано для волокон. Залишіть ковдру висихати на сонці та періодично перевертайте її. Висохлий текстиль слід зберігати у місці, куди не проникає світло. Слідкуйте, щоб рівень вологості не перевищував 50–55%. Відмовтеся від пластикових пакетів: краще скласти виріб у тканинний чохол, який має повітропроникну структуру. Дотримуйтесь таких рекомендацій:
- після сну залишайте ковдру просохнути та провітритися протягом хоча б 15-20 хвилин;
- щоранку чи вечір струшуйте виріб, за необхідності — рівномірно розправляйте зім'яті ділянки наповнювача;
- обов'язково використовуйте підковдру, яка виконує не тільки захисні, а й гігієнічні функції.
Коли потрібно міняти ковдру
Термін експлуатації текстильного приладдя багато в чому залежить від використовуваного наповнювача. Наприклад, недорогі синтепонові ковдри зазвичай втрачають пристойність через п'ять років активного використання. Вироби з натуральної вовни можуть бути гарними роками, головне — щоб приміщення було не задато сирим. Також до «довгожителів» належать пухові ковдри.