Вибираємо SSD-накопичувач для ноутбука
Опубліковано 27 Листопад 2024 о 19:00
Блог Діти в місті Вінниця > Оглядові статті > Вибираємо SSD-накопичувач для ноутбука
Photo: allo.ua
Швидкість обміну даними в класичного HDD обмежена швидкістю обертання його пластин, а якщо бути точнішим — можливістю зчитування та запису даних на великих значеннях обертів. У твердотілого SSD-накопичувача рухомих частин немає, носієм інформації слугує флеш-пам’ять, і вона в питанні швидкості займає проміжне місце між оперативною пам'яттю та HDD. Це означає, що встановлення такого носія даних на ноутбук може значно прискорити його роботу, навіть якщо не міняти інші компоненти. Але вибрати ССД-диск непросто. Чому — читайте далі.
Обсяг
Параметр, який потрібно вибирати в останню чергу. Із ним усе зрозуміло: чим більше, тим краще. Але й вартість об'ємних накопичувачів зростає, до того ж непропорційно. Якщо такий диск вам потрібен тільки для розділу ОС, буде достатньо 250 ГБ. Хочете повністю замінити HDD? Тоді вам потрібен обсяг не менше ніж 1 ТБ.
Виробник
Якщо ви часто користуєтеся флешками, то знаєте, що noname-вироби краще не купувати. В SSD-накопичувачах використовується схожа технологія, тому і виробники — це ті ж компанії, які спеціалізуються на виготовленні флеш-пам'яті.
Намагайтеся орієнтуватися на знайомі бренди, тобто краще купити SSD Apacer, Transcend, ADATA, Kingston, це буде дійсно гарна інвестиція.
Формфактор
Один із головних показників, особливо з погляду сумісності. Якщо встановлювати ССД-накопичувач всередину лептопа, для формфактора 2,5” потрібно мати досить місця, що не завжди можливо. Щоправда, його можна встановити замість оптичного приводу або HDD. Коли це формфактор M.2, то із вільним місцем зазвичай проблем не виникає. Але потрібно, щоб материнська плата мала відповідний роз'єм. На старих ноутбуках його може й не бути.
Швидкість роботи
Тут теж усе просто: чим вона вище, тим продуктивніше працюватиме ваш лептоп. Але швидкість дуже корелює з ціною, тому за максимальними показниками слід полювати хіба що геймерам. Звичайні користувачі можуть орієнтуватися на такі характеристики:
- 500 Мб/с — швидкість зчитування даних;
- 450 Мб/с — швидкість запису.
Зазначимо, що вказані виробником показники в характеристиках є теоретичними: на практиці вони недосяжні.
Внутрішній чи зовнішній
Останній варіант зазвичай використовують, якщо неможливий перший. Наприклад, якщо немає місця для 2,5-дюймового накопичувача чи відсутній роз'єм для М.2. Зовнішні SSD працюють повільніше, що пов'язано з особливостями інтерфейсу. Але в портативних дисків є одна суттєва перевага: його можна брати з собою. Якщо, наприклад, ви працюєте вдома і в офісі, то таким чином ви досягаєте повної сумісності аж до рівня ОС.
Термін експлуатації
Якщо SSD-накопичувачі перших поколінь мали невеликий показник циклів запису/зчитування, то наразі з цим проблем немає. Але ця характеристика вказується не завжди, можуть використовуватися й інші параметри:
- час напрацювання диска на відмову (вказується в млн годин);
- кількість даних, які можна записати на носій за весь час його експлуатації (вказується в петабайтах, або ПБ).
У будь-якому разі за терміном експлуатації твердотілі накопичувачі вже майже не відрізняються від HDD-дисків.