Діти та телевізор: що потрібно знати батькам?


Опубліковано 25 Грудень 2024 о 12:00

Блог Діти в місті Вінниця >  Лайфхаки для батьків >  Діти та телевізор: що потрібно знати батькам?


Діти та телевізор: що потрібно знати батькам?

Photo: www.ctrs.com.ua


Телевізор можна знайти майже в кожній оселі. Навiть якщо власники пристрою не є прихильниками саме телебачення, то великий екран використовується для перегляду фільмів, відео, прослуховування музики тощо. І коли в сім'ї з'являється малюк, відповідальні батьки починають перебудовувати свій звичний ритм життя, щоби виключити всі моменти, які можуть нашкодити дитині.

Одне із питань, яке турбує молодих батьків — чи можна дивитися малюку телевізор та який час є допустимим? Спробуємо розібратися в цій темі більш детально.


Діти до 3-х років


У малюків до 3-х років зоровий апарат тільки формується, тому швидка зміна кадрів на екрані призводить до перевтоми. Наслідками цього можуть бути порушення сну, дратівливість, порушення розвитку зору тощо. Також перегляд мультиків та інших телепередач перевантажує нервову систему, що негативно відображається на поведінці та самопочутті малюка. 

Звісно, повністю відмовитися від телевізора на декілька років майже неможливо, але батьки мають максимально обмежити доступ дитини до нього. 


Діти дошкільного та молодшого шкільного віку


Після 3 років малюкові вже недостатньо для спілкування тільки членів родини чи найближчих родичів, адже починається період соціалізації. Перше коло спілкування формується в дитячому садочку та на дитячих майданчиках. 


Діти вчаться обмінюватися іграшками, самостійно придумують собі заняття та спілкуються про улюблені мультики. Й ось у цей період телевізор уже перетворюється на інструмент, який буде сприяти встановленню перших контактів. Адже перегляд однакових телепередач та фільмів буде сприяти появі спільних тем для обговорення.


Мультики можна дивитися і на смартфоні чи планшеті, проте такі гаджети змушують концентрувати увагу виключно на них. А у випадку із телевізором відео може йти у фоновому режимі, а сама дитина в цей час буде гратися іграшками чи займатися іншою цікавою справою.

Наразі є величезна кількість корисного дитячого контенту, спрямованого на отримання певних знань чи навичок у спілкуванні. Завдання батьків — чітко контролювати відео, які переглядає дитина. Після можна поговорити про зміст мультика, попросити дитину скласти характеристику героїв та описати власні враження від них. Подібні розмови сприятимуть розвитку емоційного інтелекту.


Photo: www.ctrs.com.ua


Рекомендовані норми


Є певні норми перегляду телевізора, складені на основі рекомендацій педіатрів, невропатологів та педагогів.

  1. Діти від 0 до 3 років — краще відмовитися від перегляду.

  2. Діти від 3 до 6 років — не більше 1 години на день.

  3. Діти від 6 до 10 років — 1-1,5 години на день.

  4. Підлітки — до 3 годин на день.

Батьки мають контролювати не тільки час перегляду, а і звертати увагу, щоби контент, що споживається, відповідав віку. 

Також потрібно звертати увагу на відстань між глядачем та екраном — вона має становити щонайменше 3 м. 





Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук