Фестиваль " Млиноманія"

Фестиваль " Млиноманія"


Фолк-рок фестиваль "Млиноманія" розгортається кожного літа на березі Південного Бугу в мальовничому селі Печера Тульчинського району Вінницької області.

 

Ідея проведення фестивалю в селі Печера народилась 2006 року в кількох музикантів-ентузиастів, та вперше була втілена у липні 2007-го.

 

Село Печера та навколишні простори поєднали в собі унікальний ансамбль із чарівної Природи та старовинних пам`яток. Зрештою, folk/rock фестиваль "Млиноманія" став не лише мистецькою подією, а стартовим майданчиком для розвитку зеленого туризму, втілення проекту зі збереження екології, відродження села. Команда фестивалю вірить, що добра воля та щира спільна праця здатні змінити на краще життя в конкретно взятому місці конкретними діями.

"Млиноманія" пройшла нелегкий шлях, були удачі та розчарування, сонячні дні та справжній шторм. В 2016-му проекту "Млиноманія" виповнилось 10 років! За ці роки Млиноманія встигла вирости із одноденного концерту до повноцінного фестивалю і перетворитись на справжній мистецький простір. На Млиноманію приїздять творити і спілкуватись митці, музики, народні майстри, поети, мандрівники, та інші непересічні особистості зі всієї України та з-за кордону.

Мета «Млиноманії» - об`єднання України, втілення творчості в життя, вирішення екологічних проблем, відродження села, знайомство та невимушене спілкування товариства з різник куточків нашої Батьківщини. Ми віримо в Україну, ми живемо та працюємо тут, на нашій Богом даній рідній землі! Україна – це не лише територія, це – кожен із нас! Бо кожен із нас – особистість! Україна – це тисячолітні культурні надбання, традиції, цінності, сучасність імайбутнє, яке творимо ми тут і зараз!

 

  1. > Млиноманія - це творчий простір посеред чарівної Природи, це спільнота особистостей, близьких за духом, це жива музика і відродження традицій, мистецтво та любов…
  2. > Фолк-рок фестиваль «Млиноманія» є простором для втілення та прояву музичних, художніх, фольклорних, ленд-арт, екологічних та інших проектів, для прояву талантів, обміну досвідом. 
  3. > Це простір вільний від попси та політики.
  4. > Млиноманія живе та розвивається завдяки Вам, друзі: гостям, учасникам, волонтерам, місцевим мешканцям! 
  5. Організатори запрошують як відомі, так і молоді гурти, ансамблі, фольклорні колективи.
  6. > Folk/Rock фестиваль «Млиноманія» - некомерційний захід. Наявні кошти та орг. внески спрямовуються на забезпечення програми, оренду апаратури, оплату пального та електроенергії, благоустрій фестивальної території тощо.
  7. > Млиноманія – не звичайний фестиваль. Ми свідомо не збільшуємо масштаб, бо прагнемо зберегти неповторну млиноманську атмосферу та унікальну Природу прибузького краю.
  8. > Організатор фестивалю - ГО "Млиноманія", с. Печера Тульчинського р-ну Вінницької області.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності фестивалю є Екологія. Екологічні акції – суботники з прибирання сміття, проводяться щомісяця на берегах Південного Бугу силами оргкомітету, місцевих мешканців і самоврядування, гостей села (в теплий період, квітень-вересень).

Млиноманія, як громадська організація, піднімає питання обміління та можливого зникнення річки Південний Буг. Туристи, які останніми роками сплавлялись Південним Бугом нижче Вінниці, в р-ні Воробіївки, Сокільця, Печери, і далі за течією, знають про що йдеться. На жаль, сьогодні обміління Південного Бугу набуло загрозливих масштабів. Ще 10 років тому екологи били на сполох, але влада їх не почула. За ці 10 років тільки в с. Печера глибина Бугу впала на 1 метр, а ширина місцями скоротилась вдвічі! Разом із річкою, масово пересихають криниці, на жаль, це уже факт. Цьому сприяють кілька факторів: засушливі погодні умови та згубна господарська діяльність. І якщо керувати опадами ми не можемо, то зупинити безконтрольний відбір води, загачення притоків, побудову нових дамб і ГЕС людям під силу! Якщо тенденцію не зупинити, процвітання прибузького краю, розвиток туризму та і просто нормальне життя тут будуть неможливі! В 2017 році ГО "Млиноманія" ініціює з цього приводу круглий стіл в с. Печера, де неозброєним оком можна побачити наслідки даного екологічного лиха.


Контакти

Мошин Олексій - керівник, стратегія, програма, зв`язки з пресою
(098) 440 22 38

Вікторія Яремчук - майстер-класи, йога та релакс-простір
(063)107 35 28
mlinoman@gmail.com


Посилання


Адреса

Вінниця