Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Новостворений молодіжний центр запрошує на кінофестиваль «Відкрита Ніч»

Новостворений молодіжний центр запрошує на кінофестиваль «Відкрита Ніч»


Показ кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 20» у Вінниці відбудеться з 21:00 24 червня до 05:00 25 червня у новоствореному Молодіжному центрі за адресою вул. Театральна, 15 (мінус перший поверх будівлі телекомпанії «Вінтера», під «космічним» муралом).

  • Локація обрана з кількох причин. Передусім, я сам дуже заінтригований цим простором, який Світлана Ярова та її команда взялися перетворювати у класний сучасний центр для дозвілля і саморозвитку молоді. Колись тут ставилися експериментальні вистави, і дух нових мистецьких пошуків відчутний дотепер. Тож було би чудово ще до моменту остаточного ремонту і відкриття центру зробити там якісь активності, які б підкреслювали прогресивність цього місця. Нічний кінопоказ – це формат, який краще сприймається не в кінотеатрі, а в якомусь альтернативному, може навіть андеґраундовому місці. В Києві цей показ проходить на Арт-причалі під відкритим небом, але ми вирішили обрати закрите приміщення, щоб нікому не заважати гучними фільмами, – розповідає організатор показу Олександр Вешелені.

На відвідувачів чекатиме конкурсна добірка українського молодого кіно, а також позаконкурсна програма найцікавіших стрічок останніх років. Відбуватиметься смс-голосування на приз глядацьких симпатій, а в перервах глядачі матимуть змогу поділитися враженнями в окремій зоні гарячих напоїв.

 

  • Переліку фільмів нема, оскільки триває відбір поданих стрічок, але це точно будуть не аматорські роботи, а фільми передусім студентів та випускників кінофакультетів – тож якість і широта жанрів та стилів гарантована. Плюс буде цікава позаконкурсна програма з ігрових і анімаційних фільмів останніх років, і судячи з програм попередніх років – це будуть справді класні стрічки, – ділиться інформацією Олександр.

Організатори також дають кілька порад для відвідувачів кінофестивалю:

  • підвал Молодіжного центру достатньо прохолодний (близько 18 °С), тож радимо прихопити з собою ковдри або теплий одяг;
  • кількість сидінь обмежена, однак простору достатньо багато – тож є можливість розмістити каремати (частину надають організатори);
  • найкращий ефект справляє перегляд до самого ранку – адже, вийшовши з фестивалю, можна побачити чудовий світанок;

Щодо популярності «не голівудського» кіно у Вінниці Олександр Вешелені зазначає, що його фанати таки є, свідченням цього є те, що у місті збережено муніципальний кінотеатр, який показує артхаусне та фестивальне кіно. До того ж, періодично з‘являються цікаві кіноклуби чи незвичні формати кінопоказів.

 

  • Не можу сказати, що у Вінниці існує мода на неголівудське кіно, бо фестивальні покази збирають невеликі зали, але паралельно, наприклад, щороку аншлагово проходять тижні французького чи польського кіно. І я впевнений, що людей з ширшим колом інтересів і смаків у кіно чимало, просто багатьом легше дотепер зібрати компанію друзів і подивитися завантажений з інтернету фільм улюбленого режисера, аніж дочекатися прокату в кінотеатрах міста. Можливо, в цьому допомогли б рецензії у місцевих виданнях чи якісь професійні тусівки, які б формували орієнтир на кращі стрічки. Ну, і не завадила б якісніша промоція фільмів – бо Голівуду це і так гарантовано.

До речі, вінничани можуть долучитися і до підготовки майданчика для фестивалю в якості волонтерів, деталі за телефоном 093006 22 85.

Вхід на фестиваль безкоштовний.

Кінофестиваль «Відкрита Ніч» у Вінниці відбудеться за підтримки Департаменту культури Вінницької міської ради і Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.


Вік

Батькам


Вартість

Безкоштовно


Телефон

093 006 22 85.


Посилання


Адреса

Вінниця
вул . Театральній, 15