Українська федерація  з веслування на човнах "Dragon"

Українська федерація  з веслування на човнах "Dragon"


У 2004 році заснована і 04.10.2004 зареєстрована Федерація України з веслування на човнах «Дракон» (далі по тексту – ФУВЧ «Дракон»), як всеукраїнська громадська організація фізкультурної та спортивної спрямованості, яка об’єднує громадян України на основі спільності інтересів.

В тому ж році ФУВЧ «Дракон» прийнято до складу Міжнародної  Федерації  –  IDBF (International dragon boat federation, 01.01.1997), президент – Mr Mike Thomas (IDBF), штаб квартира – м. Лондон, Англія (IDBF), яка нараховує 74  країни.

Федерація України з веслування на човнах «Дракон», розвиває веслування на човнах «Дракон», як вид спорту шляхом: підвищення ролі веслування на човнах «Дракон» в Україні; удосконалення системи підготовки висококваліфікованих спортсменів, тренерів, суддів; забезпечення успішних виступів українських спортсменів на українських та міжнародних спортивних змаганнях; популяризації веслування на човнах «Дракон» серед населення; здійснення підтримки та заохоченні фахівців (суддів, тренерів, спортсменів, аматорів) та прихильників веслування на човнах «Дракон»; організації підготовки спортсменів з веслування на човнах «Дракон».

Також ФУВЧ «Дракон» організовує проведення фестивалів, конкурсів, спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів, виставок, семінарів, програм, інших заходів, тематика яких пов’язана з веслування на човнах «Дракон», традиційно проводить всеукраїнські змагання та забезпечує участь у міжнародних змаганнях, надає допомогу в проведенні регіональних змагань та фестивалів. Перші всеукраїнські змагання з веслування на човнах «Дракон» були проведені в травні 2005 року. Так, у 2013 році організовано та проведено 7 всеукраїнських змагань, у 2014 році – 9, у 2015 році – 8, у 2016 – 8.

ФУВЧ «Дракон», організовує участь українських екіпажів у міжнародних змаганнях з веслування на човнах «Дракон». Українські спортсмени у складі національних збірних і клубних команд неодноразово ставали переможцями та призерами чемпіонатів Європи, чемпіонатів світу.

У 2013 році на чемпіонаті світу IDBF в м.Сегед, Угорщина, українські веслувальники на «Драконах» отримали 4 золота та 1 срібло.

2014 рік – на чемпіонаті світу ICF у Познані, Польща, брали участь спортсмени 15-ти країн світу.  Загалом, в різних класах і категоріях, українські екіпажі 14 разів підіймалися на п’єдестал пошани – у наших спортсменів 6 золотих, 4 срібних та 4 бронзових комплектів нагород та третє командне місце.

На чемпіонаті Європи EDBF у Рачіце, Чеська республіка,  українська команда здобула 2 загальнокомандне місце. Українські веслувальники отримали 11 золотих, 1 срібний та 8 бронзових  комплектів медалей.

У 2015 році на чемпіонаті Європи  (ICF) (юніори, юніори А, юніори Б, дорослі), ІІ ранг в м. Ауронцо-ді-Кадоре, Італія (02-05.07.2015) українська команда посіла 3 командне місце та 13 разів піднімалась на п’єдестал пошани (6 золотих, 6 срібних, 1 бронзова медаль).

Національна збірна команда України з веслування на човнах «Дракон» взяла участь у чемпіонаті Європи з веслування на човнах «Дракон» (юніори, юнаки, дорослі), який відбувся 27-31.07.2016 у м. Рим (Італія). Українські веслувальники національної збірної команди України з веслування на човнах «Дракон» за результатами змагань у всіх дисциплінах та у всіх класах, на чемпіонаті Європи з веслування на човнах «Дракон» серед юніорів, юнаків та дорослих 20 разів підіймались на п’єдестал пошани та посіли 1-ше командне місце серед 17 країн учасниць змагань і здобули Кубок націй вперше за всю історія існування веслування на човнах «Дракон» в Україні.

Крім того, національна збірна команда України з веслування на човнах «Дракон» взяла участь в чемпіонаті світу з веслування на човнах «Дракон», що пройшов в м. Москва  з 08 по 11.09.2016 та завоювала 8-м комплектів медалей та посіла трете командне місце.

У більшості спортсменів, що здобувають медалі на вищевказаних змаганнях тренерами багато років підряд виступають Моргун Валерій Павлович, заслужений тренер України з веслування на човнах «Дракон», Ханчевський Сергій Михайлович, Бундз Роман Степанович.

Активно розвивається дитячий і юнацький спорт – формуються шкільні та студентські команди. Специфіка спорту – активні фізичні навантаження на свіжому повітрі  та робота в команді (малі човни Д-12 – 10 веслярів, стандартні човни Д-22 – 20 веслярів) сприяють фізичному розвитку, розвитку морально-вольових якостей та соціальної адаптації підростаючого покоління.

Всі досвідні спортсмени та тренери  готують нові кадри та здійснюють обмін досвідом між собою.

У відомих своїми веслувальними традиціями містах, таких, як Київ, Дніпропетровськ, Полтава, Комсомольськ, Одеса, Львів, Ковель, Чернігів, Черкаси останні роки успішно розвивається і веслування на човнах “Дракон”. Тренування команд веслярів, як правило, проходять на існуючих водно-спортивних базах.

Крім того, бази з’являються в таких місцях, де веслувальний спорт раніше не був представлений. Наприклад, з 2014 році в карпатському “Буковелі” на озері біля дитячого оздоровчого табору, пройшли тренування та всеукраїнські змагання з веслування на човнах «Дракон».

В останні роки активно проходять Чемпіонати та Кубки України в Києві (Матвіївська затока, ВСБ “Зеніт”, Парк «Дружби народів» (Екстрім-парк)) і в м. Комсомольськ Полтавської області. Щорічні всеукраїнські змагання проходять на водних доріжках Дніпропетровська, Києва, Ковеля, Полтави, Львова, Житомира.

Завдяки тому, що ФУВЧ «Дракон» має технічну можливість оперативно транспортувати човни і встановлювати дистанцію, змагання можуть бути організовані на будь-якій водоймі, що відповідає необхідним параметрам (глибина, ширина, швидкість течії).

ФУВЧ «Дракон» щорічно проводить суддівські семінари, семінари по підвищенню кваліфікації тренерів, семінари та зустрічі зі спортсменами, навчально-тренувальні збори для спортсменів та тренерів, спортсмени та тренери здійснюють обмін досвідом з міжнародними колегами, ФУВЧ «Дракон» розповсюджує усю інформацію від Міжнародної федерації IDBF та Європейської федерації EBDF, що стосується тренерів, спортсменів, суддів. Кількість суддів з міжнародною категорією 8, з національною категорією – 4, І категорією 6, ІІ – 15.

Крім того, у 2014 році розроблена навчальна програма для дитячо-юнацьких спортивних шкіл з веслування на човнах «Дракон», яка отримала експертну оцінку ДНДІФКС і видана у 2016 році. У розділах програми пропонується різнобічний матеріал для практичних занять у групах початкової та попередньої базової підготовки, приблизні плани-схеми тижневих мікроциклів для різних періодів та етапів підготовки, а також і в умовах навчально-тренувальних зборів, групах спеціалізованої базової підготовки та підготовки до вищих досягнень висвітлюються питання теоретичної та психологічної підготовки, медико-біологічного контролю, а також використання  відновлювальних заходів.

Завдяки активній роботі, згідно наказу Міністерства молоді та спорту України від 17.03.2015 № 727 Федерації України з веслування на човнах «Дракон» надано статус національної спортивної Федерації.

Також, наказом Міністерства молоді та спорту України від 05.11.2015 № 4103 Моргуну Валерію Павловичу присвоєно звання «Заслужений тренер України з веслування на човнах «Дракон».

Крім того, 18 грудня 2015 року в м. Києві на п’ятій ювілейній церемонії вшанування найкращих українських спортсменів та тренерів “Спортивне Сузір’я – 2015” у номінації “Креатив у спорті” відзначено Федерацію України з веслування на човнах “Дракон”.

У 2016 році 5-ти спортсменам веслувальникам присвоєно звання Майстер спорту України з веслування на човнах «Дракон», 3 – Майстер спорту України міжнародного класу, 13 – Заслужений майстер спорту України.


Контакти

+38 (067) 247 50 05
ukrdbf@gmail.com


Посилання


Адреса

Вінниця