Вінницька ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва



Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва сьогодні – одна з найбільших книгозбірень області, інформаційний, культурно-просвітницький, науково-методичний, координаційний центр для бібліотек всіх систем і відомств регіону, головне книгосховище та депозитарій  краєзнавчої літератури Вінниччини.

Бібліотека розташована в центральній частині міста, в чудовій споруді, яка є пам’яткою архітектури. Завдяки унікальному фонду універсального характеру, сучасним підходам до організації діяльності та бібліотечно-інформаційного обслуговування читачів, запровадженню новітніх інформаційних технологій, бібліотека має високий рейтинг у мешканців територіальних громад Вінниччини й користується авторитетом не лише в регіоні, але є однією з кращих обласних книгозбірень України.

Витоки започаткування бібліотеки сягають кінця ХІХ століття, коли в силу соціально-економічних перетворень, збільшилася кількість людей з освітою, що, безперечно, вплинуло на розвиток суспільної думки, освіти, культури. Це стимулювало відкриття не лише нових навчальних закладів, але й публічних бібліотек у великих містах України.

Бібліотека володіє досить потужним фондом рідкісних і цінних видань, яким опікується спеціальний відділ, створений 2000 р. На початок 2013 р. його кількість склала майже 36 500 примірників. Хронологічні рамки становлять від ХV до ХХІ ст. Це – інкунабула і палеотипи, альдіни, ельзевіри, плантени, книги кирилівського шрифту ХVІ-ХVІІІ ст., гражданського шрифту ХVІІІ – початку ХІХ ст., прижиттєві видання відомих українських, російських письменників, діячів науки, культури, мистецтв, рідкісні періодичні видання тощо. Основну частину надходжень останніх років складають нові, сучасні видання. Серед них номерні екземпляри колекційних видань харківського видавництва «Фоліо»,  наклад яких обмежився 100 примірниками: «Біблія» у перекладі І.Левицького, П. Куліша та І. Пулюя, «Fata morgana» М. Коцюбинського.

На протязі року бібліотека обслуговує понад 40 тис. читачів, які опрацьовують 750-800 тис. документів.  Щорічні відвідування становлять біля 150 тис. Стільки ж звернень налічується на веб-сайт бібліотеки. Це переважно користувачі України, Російської Федерації, Канади, США, Австрії, Німеччини та інших країн світу.

Усі методичні, бібліографічні матеріали, наукові збірники, що видаються бібліотекою з 2000 р., представлені в електронному вигляді на її офіційному сайті.

Загалом обсяг власних бібліографічних баз даних на початок 2013 р. складає 687, 5 тис. записів, з них в електронному каталозі – 137,4 тис. Продовжується співробітництво з окремими бібліотеками області й України зі створення ЦУКК та РКК.

Подальшому розвитку сучасних бібліотечно-інформаційних послуг сприяє співпраця з міжнародними фондами й організаціями. Бібліотека має великий багаторічний досвід проектної діяльності, зокрема останніх три роки реалізуються проекти програми «Бібліоміст» («Організація регіонального тренінгового центру», «Послуги Вінницької ОУНБ: вивчення, аналіз та пропозиції», «Вчимося створювати гармонію і успіх», «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування»), «Вікно в Америку». Парк комп’ютерних машин становить на початок 2013 р. 129 одиниць, 103 з яких підключені до мережі Інтернет.

Важливими напрямками роботи бібліотеки в сучасних умовах залишається наукова, видавнича діяльність. Результати наукових, книгознавчих досліджень обговорюються на міжнародних науково-практичних конференціях, які проводяться кожних два роки, та публікуються у виданнях бібліотеки – наукових збірниках матеріалів вищезазначених конференцій, книгознавчому альманасі «Подільський книжник», започаткованому 2008 р., виданнях із серій «Наші видатні земляки», «Творчі імена Вінниччини», «Письменники Вінниччини», «Діячі культури і мистецтв краю» тощо.


Час роботи

Пн–Чт 10:00–19:00, Сб–Нд 10:00–18:00.


Квитки

Безкоштовно


Контакти

+38 (0432) 56 27 92
Інформаційна лінія:
+38 (0432) 50 00 92
inform@library.vn.ua


Посилання


Адреса

Вінниця
вулиця Соборна, 73