Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Кураторська екскурсія "Викрадачі минулого"

Кураторська екскурсія "Викрадачі минулого"


Запрошуємо оглянути виставку «Викрадачі минулого» в останній день її роботи, 10 лютого


Відвідувачі побачать та почують про унікальні старовинні речі, які назавжди замовкли для науковців, оскільки в наслідок зухвалих пограбувань та знищень давніх поселень і могильників на території Вінницької області були вирвані з історичного контексту.

На противагу мовчазним артефактам вас здивують яскраві відкриття професійних археологів. Отримати інформацію про суспільство, побут і духовний світ загадкової трипільської культури IV-III тис. до н. е. дозволили багаторічні дослідження поселень біля сіл Кліщів та Ворошилівка Тиврівського району.

Загадковий духовний світ кочівників доби ранньої бронзи розкривають дослідження давніх курганів. На виставці представлені результати роботи українсько-польських експедицій 2011 і 2014 рр. на території Ямпільського району. Створені на основі знахідок графічні реконструкції дозволяють побачити, як виглядав похований біля с. Придністрянське «велетень». Науковим відкриттям світового рівня залишається комплекс сарматського царя, досліджений у 1984 р. в одному із порозьких курганів.

Нову інформацію щодо поховального обряду черняхівської культури дозволили отримати рятівні та охоронні розкопки останніх років. На виставці експонуються матеріали із частково зруйнованого могильника поблизу с. Животівка Оратівського району та могильника біля с. Попівка Липовецького району, якому загрожувало пошкодження через прокладання газопроводу.

Значною подією для слов’яно-руської археології ХХ ст. стало відкриття у 1990 р. ювелірної майстерні VI ст. біля с. Бернашівка Могилів-Подільського району. Вперше у європейській археології вдалося зафіксувати спеціальне приміщення майстерні-напівземлянки, в якій «insitu» знаходилися 64 ливарні форми. На виставці також можна побачити реконструйовані за копіями цих форм прикраси.

Дізнатися про драматичні події, що відбувались на нашій території у давньоруський час, дозволили розкопки городищ Х-ХІ ст. біля сіл Червоне та Сажки Немирівського району. Виявлені матеріали: більше сотні безсистемно розкиданих кістяків та заховані у час небезпеки скарби, свідчать про жорстоку боротьбу слов’янського племені уличів проти кочівницьких нападів.

Екскурсію для вас проведе завідуюча науково-дослідницьким сектором археології Ольга Грабовська.

Реєстрація обов’язкова за тел.: 67-28-12; +380 (63) 651-74-46.
Або за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1jzS41AxZsm2glqbnItGs9CUJVtxz8q1LnFfY4Pky_PI/edit.

Е-mail: museum@i.ua
http://vinnytsia-museum.in.ua


Вік

10+


Вартість

Вхідний квиток для дітей та студентів : 10 грн
Вхідний квиток для дітей та студентів : 20 грн
Екскурсійна путівка: 100 грн (з групи)


Телефон

+38 (0432) 53 09 87


Посилання


Адреса

Вінниця
вулиця Соборна, 19

Як дістатися?

Музей знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 19. Зовсім поруч знаходиться Центральний поштамп і Свято-Преображенський кафедральний собор.

До музею можна доїхати: трамваєм № 1, 4, 6, тролейбусом № 4, 5, 10, 11, 12.