Вінницький обласний художній музей

Вінницький обласний художній музей


Вінницький обласний художній музей  розташований в історичному центрі міста, на території архітектурного комплексу «Мури», який є унікальної  пам’яткою архітектури XVII-XVIII ст. Його зібрання, що нараховує близько 10 тисяч предметів мистецтва і старовини, складається з творів всесвітньо відомих українських, західних, східноєвропейських майстрів, а також унікальної колекції творів декоративно-вжиткового мистецтва Поділля.

Основу колекції музею було закладено у 1918-1919 рр. З того часу музей поповнювався картинами, творами декоративно-ужиткового мистецтва, меблями як з приватних колекцій власників розорених поміщицьких маєтків, так і за рахунок закупок чи дарунків громадян. Унікальна збірка роду магнатів Потоцьких представлена творами відомих європейських митців XVIII-XIX ст.. Значне місце в ній займають портрети представників багатьох поколінь цього знатного шляхетського роду та дворянських родин Салтикових, Строганових, Щербатових.

«Картинна галерея» музею, що знаходиться в центральній анфіладі, являє собою єдиний експозиційний простір з шести залів, демонструє відвідувачам близько 300 експонатів, дає вражаючу панораму нашого художнього, історичного минулого, відчуття причетності до всесвітньо культурного простору сучасності. Вагому частину збірки музею складає колекція графіки XVIII-XX ст., яку репрезентована творами видатних майстрів:  Ж.-П. Норблена, О. Орловського, Н. Орди, В. Касіяна та інших.

Чільне місце в музейній збірці посідають твори українського народного іконопису і народного декоративно-ужиткового мистецтва XIX століття.

Високопрофесійна, неординарна, новаторська діяльність Вінницького обласного художнього музею робить його справжнім культурним центром, дозволяє постійно брати участь у всеукраїнських та міжнародних проектах, формувати сучасне сприйняття багатовікових національних традицій, інтегрувати їх у світовий культурологічний процес.
Час роботи

Пн 09:00–18:00, Вт 09:00–18:01, Ср–Пт 09:00–18:00.


Контакти

+38 (0432) 56 28 73
safferott@bigmir.net


Посилання


Адреса

Вінниця
вулиця Соборна 21